کیمیاگر

من سعید زارعیان هستم، مهندس فناوری اطلاعات و توسعه دهنده وب

بات مشاوره حقوقی تلگرام کلینیک حقوقی ایران

کلینیک حقوقی ایران

کلینیک حقوقی ایران در حال حاضر هنوز هم در حال تکمیل است و هر روز امکانات بیشتری به آن اضافه می‌شود. تعداد زیاد کاربران اینترنت موبایل در ایران این را می‌طلبید که خدمات خود را به سوی تلفن‌های همراه سوق دهیم.

(بیشتر…)

تحقق کلینیک حقوقی ایران

کلینیک حقوقی ایران

از وقتی که از ایران برای تحصیل آمدم، به این فکر می‌کردم که چه طور می‌توانم به مردم کمک کنم. تا این که دوستی با آقای جمال تراز باعث شد که از اردیبهشت سال ۹۳ پایه ریزی برای ایجاد پروژه کلینیک حقوقی ایران را انجام دهیم. ایمیل‌های زیادی رد و بدل شد و ساعت‌ها برای برنامه ریزی پروژه صرف شد. با حضور سرمایه گذاران خوشنام که پیش از این در بازارهای سنتی فعالیت داشتند و شرح پروژه برای آن‌ها توانستیم در این یک سال پروژه را سرعت دهیم.

مشکلات حقوقی در ایران هم اکنون گریبان گیر بسیاری از مردم است. به صورتی که در قوه قضاییه حدود ۴۰ میلیون پرونده فعال وجود دارد که این نشان دهنده نیاز جامعه ایران به مشاوره‌های آسان و در دسترسی است که بتوانند مسائل حقوقی خود را بهتر حل کنند.

(بیشتر…)

قصه‌ی کیف پول سخنگو

وقتی از آخرین گیت فرودگاه امام رد شدیم و با عجله داشتیم سمت اتوبوسی که ما رو به هواپیما می‌برد می‌رفتیم، داشتم کیف پولم رو مرتب می‌کردم که چشم دوستم به اسکناس‌های ایرانی افتاد. خندید و گفت: «اینا رو کجا می‌بری دیگه؟». جوابی نداشتم و فقط گفتم برای یادگاری. حق داشت بابت سوالش، اون قدر اسکناس حتی برای خرید یه بلیت اتوبوس داخل شهری تورنتو کافی نبود، اما ته دلم یه حسی می‌گفت که این اسکناس‌ها یه روزی به دردم خواهد خورد.

(بیشتر…)

چگونه اکانت‌های تقلبی فیسبوک را تشخیص دهیم

این داستان از آن جا برای من شروع شد که یکی از دوستان نزدیکم، من را به صورت ناخواسته و بین بقیه دوستانش وارد یک گروه دوست یابی فیس بوک کرد. در این گروه روزانه افراد زیادی بودند که با گذاشتن یک عکس از خودشان، می‌گفتند که به فیس بوک تازه وارد هستند و از دیگران میخواستند که آن‌ها را به دوستانشان اضافه کنند!

اگر چه این رفتار عجیب و مشکوکی است، اما شاید علاوه بر این مورد، به طور مثال برایتان پیش آمده باشد که کسی را که نمیشناسید برایتان درخواست دوستی بفرستد. ساده ترین راه این است که کسانی را که نمیشناسید، به لیست دوستانتان اضافه نکنید، اما اگر کنجکاوید که ببینید این دوست جدید، واقعی است یا نه، آموزش امروز را دنبال کنید.

(بیشتر…)

آموزش رایگان برنامه نویسی برای اندروید توسط گوگل

گوگل به تازگی برای حل مشکلات برنامه نویسان تازه کار و البته علاقه مندان به برنامه نویسی برای دستگاه‌های اندرویدی یک سری دوره‌های آنلاین آموزشی رایگان با کمک سایت udacity ایجاد کرده است. این دوره‌ها دارای ویدیوی آموزشی٬ کوییز و اسلاید هستندو توسط کارمندان گوگل آموزش‌ها داده می‌شود. یکی از این دوره‌ها٫ آموزش قدم به قدم برنامه نویسی برای اندروید است. برای شرکت در این دوره‌های آموزشی رایگان آنلاین به این صفحه مراجعه کنید. امیدورام برنامه نویسان ایرانی هم بتوانند به راحتی در این دوره‌ها شرکت کنند و کیفیت برنامه‌های موبایل ایرانی بهبود پیدا کند.

دو مارکت جدید ایرانی اندروید جایگزین بازار و گوگل پلی

برنامه‌های مارکت یا بازار برای سیستم عامل همراه اندروید (Android) کم و بیش طرفداران بسیاری در ایران دارند. چرا که گوگل دسترسی ایرانی‌ها را به گوگل پلی در مقاطع مختلف بسته است. حتی شرکت کره ای سامسونگ که یکی از بزرگترین بازیگران تلفن همراه در ایران است و سود سرشاری از بازار ایران می‌برد، برای پیروی از تحریم‌ها، دسترسی کاربران ایرانی را به مارکت Samsung Apps را بسته بود. به این ترتیب شرکت‌های گوناگون داخلی دست به کار شدند و مارکت‌های متنوعی را عرضه کردند.  پیش از این در این مطلب ۶ مارکت معروف ایرانی  را معرفی کرده بودیم، اما در این مطلب دو مارکت جدید را معرفی می‌کنیم تا بتوانید برنامه‌های متنوع تری را در گوشی خود داشته باشید.

(بیشتر…)